15 Mayıs 2016 Pazar

BU HAFTA NELER Mİ OKUDUM


Ben bir kitap eleştirmeni ya da edebiyatçı değilim. Yine de okuduğum kitaplarla ilgili en azından bir iki cümle yazmak isterdim. Bugünlük sadece isimlerini belirttim. Ancak zaman zaman, içlerinden gerçekten okunmaya değer gördüklerim için aldığım notları (belki de ayrıntılı olarak;) ) sizlerle paylaşacağım. 
Sevgiler...


11 yorum:

 1. Okuduğumuz kitapları paylaşmak, duyurma öyle güzel bir şey ki. "Yabancı" yıllar önce cümlelerin altını çizerek, çok severek okuduğum bir klasik eser. Yazmak Sanatı da eski basımı vardı, bu yenisi mi diye düşündüm.
  Okumaya zaman ayırabilmek ne güzel.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ortaokul-lise dönemimde klasik eserlerin çoğunu okumuştum ancak bazı güzel ayrıntılar unutuluyor tabi. Şimdi ise farklı bir gözle, daha ziyade anlatım tekniğini inceleme adına, seçtiklerimi yeniden okumaya başladım.
   Yazmak Sanatı çok beğendiğim bir yardımcı kitap oldu. Bir şeyler karalamayı seven herkese tavsiye edebilirim. Özellikle de konuların sınıflandırması ve örneklemeler çok başarılı. Eski bir basımı var mı bilemiyorum, eve gittiğimde ilk iş olarak ön sözüne bakacağım.
   Sevgiler ;)

   Sil
 2. Yabancıyı ben de yakın zamanda okudum, enfes bir kitap. Diğer kitapları da not aldım, umarım bir gün denk gelirler.
  Sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne tür kitaplardan hoşlandığını bilemiyorum ama diğerlerinden özellikle "fanilik üzerine düşünceler" ile "yazmak sanatı" nı beğendiğimi söyleyebilirim.
   Sevgiler ;)

   Sil
 3. Buzlu kalem! Haftalık okuma raporun şahane utandım ki 😯

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç endişelenme :)) Hepsi ince ve de sürükleyici kitaplardı, o yüzden bu kadar çok oldu. Her zaman böyle olmuyor ;)
   Sevgiler...

   Sil
  2. Su aralar okuyamıyorum vicdan yapıyorum 😂

   Sil
 4. Buzlu Kalem,
  İyi ki yorum yazmışsınız bana. Böylece sizi fark ettim. Ne güzel. Bir haftalık okuma raporunun önünde saygı ile eğiliyorum. Bu ara ne olduysa benim hızımda çok düşme oldu. Her şeyi bir anda yapmayı istemek gibi bir ruh halindeyim. Belki de ondandır. Artık ben de sizi izliyorum. Yuppi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kocaman bir merhaba diyorum o zaman, bir de hoş geldin :))
   Ben arada böyle şevkle, zevkle okurum; sonra mola verir başka şeylerle ilgilenirim, değişiklik iyi oluyor.
   Sevgiler ;)

   Sil
 5. Buzlu kalem slm ziyaretim geç oldu ama sevdim tarzını :)

  YanıtlaSil
 6. Albert Camus Yabancı'yı bende okudum ve çok beğenmiştim. Harika bir kitap, daha ilk girişte insanı sarsıyor. Çok güzel bir kitaptı.

  YanıtlaSil